Cesty do školy.

6. listopadu 2017 v 18:29 | Natt |  Thoughts
Byla jsem ve vlaku, když jsem přišla k celkem překvapujícímu zjištění. S unaveným pohledem upřeným ven do černoucí tmy jsem cítila jisté natěšení na cestu do školy. Malé dovysvětlení, aby nedošlo k nedorozumění. Natěšení na CESTU do školy, ne na pobyt ve škole samotné (to tak!). Zkrátka si ty dva kilometry vždycky užiji, hlavně tu část, kdy procházím parkem. Ať mě ohřívají sluneční paprsky nebo ať botama čvachtám v blátě (dnešní případ), užiju si to. Ve čtvrtek jezdím MHD, protože sebou tahám kufr (a bůh ví, že by tu cestu ten chudáček nezvládl), jelikož pak hned jedu na vlak a domů. Ve čtvrtek se tedy vždy cítím do jisté míry ochuzena a znovu se těším na chvíli, kdy v pondělí sejdu schody a přejdu na štěrk, který pokrývá cestičky v parku. Dnes jsem tu cestu šla třikrát. Tam, zpátky, tam, zpátky a zase tam a zase zpátky. To máte tak, když mezi třemi hodinami máte dvě hodiny volné. A víte co? Nevadilo mi to ani jednou. Takovéhle malé radosti potřebuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Keiji Keiji | Web | 7. listopadu 2017 v 8:12 | Reagovat

To je úžasná stezka! To musel někdo pořádně promyslet, kde postavit školu a kde zastávku... aby studenty navnadil. :D No, některé; většina těch, co znám, bere cestu do školy jako "cestu do školy" a nic víc. Je důležité vnímat tyto malé radosti a život se pak zdá o tolik bohatší!
A myslím si, že je velmi podstatné i psát články na tyto malé poklady, které jsou snadno přehlédnutelné. Obzvlášť v této době, kdy každý spěchá do cíle, z bodu A do bodu B, s klapkami na očích.

2 Natt Natt | Web | 7. listopadu 2017 v 19:26 | Reagovat

[1]: Je to naprosto parádní. Další důvod ke spokojenosti s bytem - skvělé umístění! :-D Přesně jak píšeš, a myslím, že to není jen "cesta do školy". Jsou to i "cesty do práce" či "cesty do obchodu". Prostě se přesunou z bodu A do bodu B a tím to hasne. Což je myslím, škoda, protože když člověk kolem sebe ten svět vnímá, je to hned úplně jiná cesta!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama