Coffee Talk #6

14. prosince 2017 v 14:19 | Natt |  Thoughts
Ho-ho-ho, už je to nějaký ten čas, co jsem tu nebyla! Ve skutečnosti ani ne týden, ale stejně mi to chybělo a měla jsem kvůli tomu tak trochu výčitky. Ale jinak to nešlo, nemohla jsem nic kloudného k sepsání vymyslet. Vzhledem k tomu, že tu dlouho žádný Coffee Talk nebyl, rozhodla jsem se ho pokusit nějakým způsobem sepsat. S hnrkem kávy po pravé ruce, jak jinak.

Blíží se zkouškové. To je hlavní důvod, proč je tu má aktivita tak mizivá. Prokrastinace se nevyplácí, kdy já se z toho ponaučím? Příští týden mám už 4 zkoušky a samozřejmě, že s učením začínám pořádně až teď. Do hlavy to leze pomalu a hlava z toho začíná být hodně brzo unavená. Vážně ideální kombinace. Tak trochu se obávám toho, že mi všechny ty zkoušky nevyjdou na první pokus, jak jsem si naivně myslela. A to ještě ani nemyslím na ty další zkoušky, co mě začínají v lednu. Až já tohle budu mít (doufám, že úspěšně) za sebou, budu šťastnej člověk.

A hádejte, co jsem si k tomu zkouškovému ještě hrozně moc chytře zařídila! Brigádu! Ano, protože mám volného času na rozdávání, že jo. Nechápejte mě špatně, jsem neuvěřitelně ráda, že se mi konečně něco podařilo najít a mám nějaký ten spolehlivý finanční příjem, ALE, zařídit si to takhle na první zkouškové vůbec... to moc chytré nebylo. Ale ono to nějak půjde. Musí. Jinak si z vlasů asi udělám oprátku (dlouhé je na to mám dost.)

Včerejší noc pro mě byla jedna z těch těžších. Byla jsem v bytě sama, a tak nějak to na mě padlo. Že tady (v městě, kde studuji) vlastně nikoho nemám. Že nikomu nemůžu napsat, jestli by něco nechtěl podniknout. Že majoritní většinu času musím trávit pouze s vlastní společností (a co si budeme povídat, moc dobrá společnost nejsem - ani sobě ne!) Mám ráda vlastní soukromí a samotu, ale tohle bylo už moc. Byl to pocit totálního opuštění a ani náhodou nebyl příjemný.

Už je to přes týden, co jsem naposledy otevřela knížku (Dítě, které v noci našlo slunce), nebo si pustila seriál (Sons of Anarchy) a myslím, že už to déle nevydržím a do jednoho nebo druhého se budu muset ponořit. Učení v jednom kuse vážně nejde a potřebuji pro mozek chvíli nějakého toho odragování. Jenom se do toho nemůžu ponořit moc. Což... bude problém.

Víte ale co, alespoň jsem prožila skvělý víkend. Už třetím rokem jsem se sestrou, švagrem a kamarádem navštívila Vánoční trhy v Olomouci. Těšila jsem se na to celý rok a nezklamaly! I když jsme to spíše vzaly stylem Punčové hody než Vánoční trhy, abych byla upřímná... Od rána do večera... no bylo toho hodně. Ale je to jednou za rok a ten Irský punč je prostě nejlepší! Čas strávený se sestrou a s ostatními je vždycky nejlépe strávený čas. Nevím, co bych si bez nich počala.

Jak se ale máte vy? Jak jste na tom s vánočními dárky, se školou či prací a tak dále a tak dále? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Keiji Keiji | Web | 14. prosince 2017 v 23:16 | Reagovat

Ha, našla jsem něco, co máme odlišné! Konečně, konečně mohu říct, že něco mám a něco dělám jinak! :D - Hrnek kávy mívám zpravidla po levé ruce. :D:D:D
Oprátku z vlasů bych chtěla vidět... :D I když... radši nechtěla. Ne, nedělej to. :-D
Ten pocit absolutního opuštění znám... ten, co vysává tolik energie a chuti do života. A radosti. Rozdíl mezi "being alone" a "solitude". Nejhorší je, že na to není vlastně lék. V mém případě ani kolikrát něčí společnost nepomohla. I když to bývá jediná šance, jak ji přebít... a když pak není s kým, je to ještě temnější. Ach jo, škoda, že nestuduješ v Ostravě! :D Nevěřím ti, že jsi tak špatná společnost. :)
S tím zkouškovým hodně štěstí, sleduju, že to teď mají všichni kolem mě a připadám si trochu bezmocně, z kola ven. Ne, nechtěla bych to zažívat taky, lituju vás všechny, ale... nevím, jak pořádně povzbudit. Protože co si tak pamatuju, tak jediné, co mě dokázalo utišit, bylo mít už to za sebou. To spadl vždycky obrovský balvan, ať už to dopadlo jakkoliv. Tak doufám, že tobě se bude dařit na první pokus! Budu ti věřit a držet palce. :)

2 Heaven Heaven | Web | 16. prosince 2017 v 17:11 | Reagovat

Zkoušky... ani my nemluv. Čeká mně první zkouškové a celkem se toho děsím, protože jsem na učení ještě ani nesáhla, musím dopsat seminárku, dodšlat úkoly pro zápočet a první zkouška mně čeká ve čtvrtek jo... :D

3 Natt Natt | Web | 23. prosince 2017 v 10:56 | Reagovat

[1]: To snad není možné! :-D  :-D
Teď když se konečně dostávám k odpovědi a vzpomínám na ten pocit... byly to vážně krizové dny a já jsem ráda, že jsem už konečně doma a je mi o něco lépe. To mi povídej, hold jsem trošku jinde :D
Děkuji, štěstí bude potřeba! Nemusíš se vůbec cítit z kola ven, práce či škola... když se to vezme, záleží na tom? Já to mám přesně naopak, všichni kolem mě spíše pracují a já jsem ta, která "vybočuje". A ještě jednou děkuji za držení palců! :)

[2]: Taky zažívám tohle zkouškové poprvé. Jsem ráda, že mám za sebou první čtyři zkoušky a na další se musím vrhnout v lednu... nechci, nechci! Každopádně hodně štěstí přeji! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama