Užitečné mobilní aplikace

3. března 2018 v 15:09 | Natt |  Thoughts
Už se vám někdy stalo, že jste z jednoho seriálu přeskočili na druhý, z toho pak i na třetí a pak jste vůbec nevěděli, kde jste skončili v tom prvním? Mě se to upřímně stalo už tolikrát, že by mi byla i hanba to počítat. Naštěstí se k tomu už ale další čísla přidávat nebudou a to díky skvělé aplikaci TV Time. Jednoduše si tam vyhledáte seriál, který sledujete a označíte u jakého dílu či série momentálně jste. A s každým dalším shlédnutým dílem si to budete jednoduše označovat, takže se vám už nestane, že si budete lámat hlavu nad tím, u jakého dílu jste skončili! Navíc vám to i ukazuje, v jaký den vyjde nový díl vašeho seriálu. Můžete se také ponořit do diskuzí s ostatními k jednotlivým dílům či seriálu obecně, vyplňovat kvízy či poslouchat podcasty. U každého seriálu máte informace o čem vlastně je, jeho hodnocení, můžete hledat jemu podobné a tak dále. A víte co ještě? Taky vám to po označení všech seriálů co jste shlédli či ještě sledujete vypočítá, kolik jste nad tím strávili času. Což... je super ale zároveň na druhou stranu trochu strašidelné obzvlášť když víte, že tam ještě nemáte označené všechno.


Vím, že existuje mnoho víc propracovanějších aplikací, kde můžete sledovat své zvyky, než je tahle. Ale právě kvůli té jednoduchosti mi možná tato vyhovuje nejvíce. Nemám tam žádné zbytečné funkce, které nikdy nevyužiji, žádné složitosti, nic. Jen to, co potřebuji. Jednoduše si vytvoříte zvyk, který chcete sledovat a to je všechno. Můžete mu změnit barvu či na něj dokonce nastavit i upozornění. A pak už jedete. Každý den kdy ho splníte si to jednoduše odškrtnete a za nějaký ten čas se můžete podívat třeba i na statistiky.


Meditace nebude nikdy můj úplný šálek kávy, ale přesto tuto aplikaci občas používám. Používám jí ve dnech, kdy je toho na mě moc a potřebuji se nějakým způsobem uklidnit. Používám jí ve dnech, kdy mám hlavu až přeplněnou k prasknutí nejrůznějšími myšlenkami. Můžete si zvolit mezi 3, 5 či 10 minutovou meditací, kterou vás bude procházet mužský hlas. Tady bych asi měla zmínit, že je to v angličtině, což pro někoho může představovat problém. V každé meditaci se lehce zaměřuje na něco jiného, navádí vás jak dýchat a tak podobně. Ze začátku si většinou můžete shlédnout i krátké animované video, které souvisí s tématem, o kterém bude lehce hovořit. Většinou vás ale nechává soustředit na své tělo, dech, okolní zvuky či vás nechává ztratit se ve svých myšlenkách. Musím upozornit, že není zrovna nejlepší nápad si tuto aplikaci pouštět před spaním. Už dvakrát se mi totiž podařilo usnout dřív, než to skončilo...


Mít přehled na svými financemi. To jsem přesně potřebovala se začátkem vysoké školy. Potřebovala jsem neustále vědět, kolik peněz vlastně mám a za co nejvíce utrácím (jídlo, samozřejmě že za jídlo!). Díky Spendee tento přehled mám. Používám sice pouze ty nejzákladnější funkce, ale i tak jsem spokojená. Snažím se tam zaznamenávat každou útratu či naopak příjem. Kdybych chtěla, mohla bych se podívat i na bilanci a různé statistiky, ale to už zas tak nepotřebuji.

tady se omlouvám, že jsem neposkytla vlastní printscreeny, ale z této stránky, důvody snad vysvětlovat nemusím :)

Pokud už nějakou dobu můj blog čtete tak možná víte, že se snažím učit norsky. A s tím mi pomáhá právě aplikace Duolingo, která mě postupně provádí norským jazykem od samého začátku. Učím se jí ale skrze angličtinu, protože český "tutoriál" na tento jazyk není. Ten je myslím snad jen právě na anglický jazyk. Výběr jazyků je ale velký, od španělštiny přes ruštinu až po hebrejštinu nebo japonštinu. Každá lekce se zaměřuje na něco jiného a když už máte zmáknutých více lekcí, můžete si je projíždět pro připomenutí zvlášť, nebo dohromady. V lekci překládate věty samotné, přepisujete je podle poslechu nebo vybíráte z možností. Tato aplikace není pouze na mobilu, ale můžete ji najít i na svém počítači, kde mě upřímně vyhovuje mnohem více, ale když u sebe nemáte počítač, tak je ta na mobilu více než dostačující. Já osobně jsem si k tomu ještě založila i sešit, kam si všechno zaznamenávám, jelikož mě to tak k učení vyhovuje více, ale to už je samozřejmě všechno individuální.


Tyto aplikace zcela jistě můžete najít na Google Play, jak to například u IOS to nevím :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dontsayarya dontsayarya | Web | 3. března 2018 v 16:48 | Reagovat

Aplikace jsou všechny i na IOS :) Za mě doporučuji také všechny, i když v poslední době u mě vládne Headspace :) Já si ji naopak pouštím před spaním :D

2 alpos alpos | Web | 3. března 2018 v 16:49 | Reagovat

Zajímavé typy a proč se učíš zrovna norsky? Aplikací je hodně, řekla bych, že až příliš, pak jen sledováním různých neužitečných aplikací stráví člověk kus života, což je ale škoda.

3 Natt Natt | Web | 4. března 2018 v 14:36 | Reagovat

[1]: Díky, byla jsem líná si to vyhledávat O:) :D A to neusínáš? Já bych řekla že vždycky tak zhruba za polovinou vytuhnu jak mimino :-D

[2]: Norština mě zkrátka lákala už několik měsíců před tím, co jsem do učení skutečně pustila :) Asi to bude tím, že mě láká Norsko celkově, je to překrásná země. Souhlasím, je jich vážně hodně a majoritní většina z nich jsou naprosto zbytečné... Osobně je používám pouze jako malé pomocníky jinak na mobilu moc času netrávím :)

4 Lucka Lucka | E-mail | Web | 6. března 2018 v 7:25 | Reagovat

To jsou pěkné typy, jen většina z nich závisí na tom, že si do té aplikace musíš něco zapsat sama - příjmy a výdaje, zvyky a odškrtat si je... To je třeba pro mě hrozně problém, kroky taky sleduju jen z jediného důvodu - že mi to mobil počítá, aniž bych cokoli musela dělat. Já jsem v tomhle asi pohodlná nebo nevím, nedokopala bych se k tomu, stejně tak apka na ty seriály... Zní suprově, ale já bych ji prostě nezapnula, abych si mohla odfajfkovat další díl... Jsem hrozná. :-) Na druhou stranu Headspace zní fakt moc zajímavě a Duolingo taky možná vyzkouším. :-)

5 Kory Kory | Web | 7. března 2018 v 17:09 | Reagovat

Dobrý návrhy, ty, co z toho používám, jsou fajn, ikdyž na duolingo jsem asi moc velký rebel, protože mě upomínky abych si udělala lekci od toho vždycky odradí...

6 Natt Natt | Web | 7. března 2018 v 17:41 | Reagovat

[4]: To je pravda, je potřeba si to tam pečlivě zapisovat. Mě to většinou problém nedělá ale věřím, že pro ty, co na tohle nemyslí nebo je to ani nebaví, asi ty aplikace nebudou to pravé ořechové :) Jinak jak Headspace tak i Duolingo samozřejmě vřele doporučuji :)

[5]: I mě docela štvou, hlavně v případech, kdy na to nemám vůbec náladu nebo naopak, když na to náladu mám ale nemám na to zrovna zase čas :D

7 Keiji Keiji | Web | 8. dubna 2018 v 11:46 | Reagovat

Ten habit tracker vypadá dobře! Vždycky jsem to zkoušela spíše v papírové formě, a pak jsem to časem... ehm... nějak vypustila. :D Ale možná si to stáhnu a s tou čerstvou chutí novoty bych se zase mohla dát trochu do pořádku!

Na meditaci se mi nikdy moc nehodily aplikace, mnohem raději jsem si našla na youtube většinou specializovanou meditaci na určitou věc (uklidnění, sebevědomí, snění...) a vybrala si jaký hlas a jakou hudbu budu posloucha t a hlavně jak dlouho..

Spendee jsem na střední používala, to je parádní! Teď už nemám takový přehled ve financích když jsme dva, takže bych tam neměla zaznamenané všechno...
...a Duolingo mám taky moc ráda. Ale překvapuje mě, že zmiňuješ japonštinu?! Když jsem s Duolingem pracovala naposled, někdy před půldruhým rokem, a zkoušela, za jak dlouho projedu anglický program :D tak jsem se tam cíleně dívala po japonštině a vím, že tam nebyla, protože jsem si musela stáhnout nějaké jiné pofiderné programy, které moc dobré nebyly. Hmmm, tak jestli to takto aktualizovali, asi bych se mohla pustit i do tohoto!

Velice užitečný článek! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama